O mnie

Mam na imię Kinga. W 2017 r. u mojej mamy rozpoznano chorobę otępienną. Pierwsza diagnoza: otępienie o profilu czołowym z objawami afektywnymi i deluzyjnymi. Najnowsza: otępienie znaczne z objawami deluzyjnymi i afektywnymi w chorobie Alzheimera prawdopodobnej o wczesnym początku.

Już ponad dwa lata, z przerwami, mama mieszka w ośrodku. Starannie przeze mnie i mojego brata wybranym. Jest tam bezpieczna, zadbana, ma całodobową profesjonalną opiekę. Wiem, że jest to dla mamy najlepsze rozwiązanie. Jeszcze niedawno nie napisałabym tego, ale dziś już mówię to odważnie.

W opiece nad mamą wspiera mnie mój brat Alan, który mieszka zagranicą, w Irlandii. To kłopot w naszej sytuacji, bo nie przyjeżdża często, więc na co dzień muszę mamie wystarczyć ja. Ale jego wsparcie jest dla mnie bezcenne. Wpisy Alana też będą się pojawiały na blogu.

O mnie
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
4 lat temu

Dzień dobry Pani Kingo;) . O istnieniu bloga powiedziała mi dzisiaj Pani Monika z Pracowni Turkusowa. Bardzo się cieszę, że coraz więcej osób mówi i pisze o bardzo podstępnej i okrutnej chorobie . Moja Mama zachorowała ok 7 lat temu, diagnoza postawiona 5 lat temu, dzięki mojemu uporowi i wiedzy , ponieważ bardzo dobrze maskowała objawy . Trafiliśmy do miejsca gdzie zostały wykonane testy i badania i postawiona diagnoza , moment gdzie mój bezpieczny jak się wydawało świat runął,Teraz jest On już trochę pozbierany, jestem madrzejsza, silniejsza o ten czas, jednak cena była wysoka. Cieszę się , że mogę teraz… Czytaj więcej »

Przewiń na górę
Facebook